Наші новини

2020-2021 н.р.

Конкурс «Кращий читач Полтавщини»

9 червня відділом обслуговування дітей Зіньківської публічної бібліотеки проведено районний етап конкурсу «Кращий читач Полтавщини». Учениці 6-Б класу Опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1» Радько Олександра та Лимар Вікторія стали активними учасницями читацького змагання. Дівчата підготували яскраві щоденники читача, до яких помістили розповіді про прочитані книги. Крім того, під час участі в конкурсі проявили свою ерудицію.

За участь у районному етапі конкурсу обидві учасниці отримали подяки та солодкі подарунки.

Лимар Вікторія також отримала заслужену нагороду за перемогу в конкурсі «Незалежна і єдина – моя Україна» в номінації «малюнок».

/Files/images/rzn_rozdli/2020/IMG_1282.jpg

Всенародна проєктна ініціатива "Ланцюг миру"

У перші вересневі дні учні 5-В класу разом із класним керівником О.А.Терещенком взяли активну участь у Всенародній проєктній ініціативі"Ланцюг миру".Координатором проєкту в опорному закладі є бібліотекар Ганна Литовець-Гайдаш

Діти виготовили з паперу голубів - птахів, які символізують мир. Наші пташки трьох кольорів: білі - чисті, як дитячі серця, жовті та блакитні, як і кольори нашого національного прапора. На крилах кожного голуба п'ятикласники написали, що для них означає слово мир. Як виявилося,мир - це і радість, і любов, і спілкування, і щаслива родина... Та головне, мир - це коли немає війни...

Учениця 5-В класу Голопьорова Оля продекламувала власний вірш, про кольори українського прапора:

Поле жовте, неозоре,
Небо синє, наче море -
Їх поєднує щоднини
Прапор нашої країни!

Для участі у проєкті "Ланцюг миру" діти вдягли вишиванки, щоб підкреслити, що ми гордий, незламний і красивий душею український народ! Передаємо"Ланцюг миру"по всьому світу!

Більше фото тут:


Галерея "Шкільна бібліотека (2020-2021 н.р.)"

Всенародна проєктна ініціатива "Ланцюг миру"

2019-2020 н.р.

"У долонях дитинства, під вітрилами юності"

14 Лютого – Міжнародний день дарування книг.

14 Лютого – Міжнародний день дарування книг. Це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Едмі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

З нагоди Дня дарування книг у бібліотеці опорного закладу відбувся захід «Подаруй книгу – отримай усмішку». Учні 6-А класу разом із класним керівником О. А. Должко не тільки дізналися про цю корисну ініціативу, ознайомилися з виставкою нових надходжень у шкільній бібліотеці, а й подарували до її фондів нові цікаві книги.

«У дружньому колі»

З нагоди 90-річчя Всеволода Нестайка в опорному закладі відбувся бібліотечний урок «У дружньому колі», під час якого учнів 1-х класів прийняли до великої родини читачів шкільної бібліотеки.

Дітей вітали герої улюбленої багатьма книги «Дивовижні пригоди в лісовій школі», в образі яких виступили учні 3-А класу (класовод І. П. Дахно). На згадку про свято казкові герої подарували новим користувачам «Пам’ятку читача шкільної бібліотеки».

«Жінки у лавах УСС».

Дню збройних сил України у бібліотеці опорного закладу присвятили презентацію виставки тематичних листівок «Жінки у лавах УСС».

Виставка розповідає про відважних героїнь, які на поч.ХХ ст. не залишилися осторонь боротьби за волю України і поповнили ряди легіону УСС. Цікаві історії про їхні життєві дороги, радощі й болі… Та найцікавіше те, що жінки були нагороджені за свою службу багатьма нагородами.

На завершення презентації бібліотекар Гайдаш Г.П. розповіла учням-членам рою «Характерники» - про те, що в сучасній Україні вже нова війна знову покликала справжніх берегинь оберігати Україну. Й тепер у війську – справжній гендерний прорив: жінки займають різні посади, отримують державні нагороди, дівчата навчаються у військових ВНЗ.

Не даремно ж і Україна, і земля – слова жіночого роду.

«Калинове намисто»

До нашої школи часто приходять місцеві поети та письменники, презентуючи учням свої книги. Та щоб їх було відразу восьмеро – то справжнє диво! А ще більше диво, що учні, які були на презентації збірки відеопоезії «Калинове намисто» теж причетні до її випуску.

Учні 5-А та 9-А класів брали участь у зйомках відеороликів за творами С.Дорошенко. Тепер вони впізнавали себе на екрані.

Частина авторів збірки читали власні твори наживо. То ж присутні могли для себе вирішити, яка поезія їм більше до смаку з відеосупроводом, чи в авторському прочитанні!

«України вірний син»

У 2019 році Україна та світова громадськість відзначає 250 річницю від Дня народження Івана Котляревського – українського письменника. З цієї нагоди учнями 9-Б класу під керівництвом бібліотекаря Гайдаш Г. П. та вчителя української літератури бойко О. І. було підготовлено літературно-музичну композицію «України вірний син». Учні пройшли життєвими та творчими шляхами Івана Петровича, а також переглянули цікаву інсценізацію п’єси «Наталка полтавка».

«Любове ніжна моя, не відлітай…»

Наприкінці жовтня для учнів 6-7 класів проведено презентацію книги Гліба Кудряшова «Любове ніжна моя, не відлітай…», яка надійшла до фондів шкільної книгозбірні. Читачі відкрили для себе велику планету української пісні, яка звучала голосом незабутньої Раїси Кириченко.

«Книга – жива душа її автора»

«Книга – жива душа її автора» - під такою назвою відбувся бібліотечний урок-зустріч з нагоди презентації антології творів для дітей «Калинове гроно». На сторінках антології серед інших вміщено й твори наших земляків: Тетяни Кльокти, Світлани Дорошенко та Людмили Омельяненко. Учасницею заходу була член НСПУ Тетяна Кльокта. Учні 4-,5 та 6 класів доторкнулися до чарівного світу поезії , таїну якої намагалася відкрити гостя – співавтор презентованого витання. А п’ятикласники привітали Тетяну Михайлівну чудовим декламуванням її віршів.

Всі фото можна переглянути тут (2019-2020):


Галерея "Шкільна бібліотека (2019-2020 н.р.)"

Всесвітній день поезії

21 березня з нагоди Всесвітнього дня поезії бібліотекар та та учасники Рою "Характерники" провели зустріч із місцевим поетом Григорієм Крутьком.

Звучали ліричні, гуморестичні та патріотичні твори автора.

Ті, що вчать берегти книгу

17 квітня на базі Опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1» відбулося чергове засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів.

Для працівників освітніх книгозбірень району вчитель Опорного закладу О. А. Олефір презентувала методичний посібник «Інноваційна діяльність учителя під час вивчення творчості Григора Тютюнника у школі». Ольга Анатоліївна не тільки розповіла про історію створення посібника, а й розкрила його зміст – розробки уроків для різних вікових категорій учнів та сценарії виховних заходів. І скрізь присутня всеосяжна щирість слова нашого земляка Григора Тютюнника з його колоритними образами, цікавими деталями та дивовижним талантом вічної любові.

Бібліотекар Великопавлівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Н. Л. Калатура підготувала для колег цікавий майстер-клас за темою: «Тиждень дитячої книги в шкільній бібліотеці: цікаве та ефективне проведення». В ході майстер-класу відбулася презентація досвіду роботи Наталії Леонідівни, а також всі взяли участь у практичних заняттях «Літературний день», «Рукотворна краса під час роботи з книгою», «З картини - до книги». Останнє заняття супроводжувалося виставкою картин Н. Калатури.

На завершення всі школи отримали презентований методичний посібник, здобули цікавий досвід практичної роботи, а головне – залишали приміщення Опорного закладу з гарним настроєм.

Гайдаш Ганна Петрівна,

голлова РМО шкільних бібліотекарів,

бібліотекар Опорного закладу «ЗСШ І-ІІІ ст№1»

Героям Небесної Сотні

20 лютого учні 9-Б класу разом із класним керівником Бойко О. І. відвідали бібліотечний урок пам’яті, присвячений героям Небесної сотні. Бібліотекар Гайдаш Г. П. запропонувала перегляд презентації з фрагнеттами тематичних відео та музичних номерів, які ілюструють події п’ятирічної давності. У класі також було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку, на якій представлено книги патріотичного змісту з фондів шкільної бібліотеки. На завершення бібліотекар рекомендувала ці видання дев’ятикласникам.

На вічному шляху до Шевченка

12 Березня до актової зали Зіньківського опорного закладу поспішали учні 5-9 класів. Там проводилася бібліотечна година «На струні Тарасового слова», присвячена 205 річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка.

Крім відеопрезентації, огляду книжково-ілюстративної виставки «Голос із безсмертя», на глядачів чекала справжня родзинка заходу – конкурс декламаторів.

Його переможцями стали:

Макушина Аліна, 9-А клас – Ім

Падун Діана, 10-А клас – ІІм

Кривобік Марина,8-А клас – ІІм

Конотоп Софія, 8-Б клас – ІІІм

Івахненко Денис, 5-Б клас, Ім

Колісник Анастасія, 6-А клас – ІІм

Наврузова Жасмин, 7-А клас – ІІм

Манойло Іванна, 5-А клас – ІІІм

Яненко вікторія, 6-Б клас – ІІІм

Дев’ятова Вікторія, 5-Б клас – ІІІм

Захід підготовлено та проведено бібліотекарем опорного закладу Гайдаш Г. П. у тісній співпраці з учителями-філологами Козаченко С. М., БойкоО. І., Олефір О. А. та Мищенко А. І.

На вічному шляху до Шевченка учні, як справжні патріоти України, згадали його пророчі слова: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…»

Кращий читач Зіньківщини

/Files/images/P4123543.JPG

12 квітня в районній дитячій бібліотеці відбувся конкурс "Кращий читач Зіньківщини-2019", в якому учениця опорного закладу Анастасія Шамардіна отримала перше місце.

На зустрічі з Ганною Дениско

/Files/images/P3143465.JPG

Днями група учнів опорного закладу разом із бібліотекарем Гайдаш Г. П. та вчителем української мови та літератури Козаченко С. М. відвідали творчу зустріч із заслуженим журналістом України, поетесою Ганною Дениско (Антипович) у центральній районній бібліотеці ім. В. Г. Короленка. Безліч цікавих розповідей із життя знаної землячки, фрагменти її публіцистичних творів, поетичні перлини – все відкривало неосяжну душу Ганни Іванівни.

Зустріч була присвячена ювілею знаної землячки – цього року Ганні Дениско виповнилося 70 років. Тому в залі звучали численні привітання від земляків. Серед них свої побажання адресували й бібліотекар опорного закладу, голова літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» Г. П. Гайдаш, і вчитель опорного закладу, місцева поетеса С. М. Козаченко. На згадку подарували аудіокнигу «Поетичний дивосвіт Зіньківщини», а в дарунок від гості отримали її книги для шкільної книгозбірні.

Участь в обласному конкурсі дитячої казки

Учні опорного закладу взяли участь в обласному конкурсі дитячої казки, який проводить ОЦЕВУМ. Найактивнішими учасниками шкільного етапу цього творчого змагання були учні 4-Б класу (класовод Понежа В. І.). варто відзначити роботи Дмитрусь Владислави, Дзюби Вікторії, Корольової Каріни.

А казка Легунова Станіслава «Нечупара» продовжить змагання на обласному етапі. Бажаємо успіхів талановитим дітям і віримо в їхнє творче зростання!

Станіслав Легунов

Нечупара

Жило на світі маленьке Поросятко. Все у нього було добре, але мало воно одну велику проблему – у нього не було друзів. Ніхто не хотів із ним гратися, не приймав до свого веселого гурту… А все тому, що Поросятко ніколи не купалося і від того стало дуже-дуже брудним та смердючим.

Якось прогулюючись до лісу, Поросятко побачило, як весело гралися на галявині Білочка, Зайчик та Їжачок. Йому страшенно схотілося до них приєднатися, щоб так само весело гасати по траві, дзвінко сміятися і відчувати себе частинкою дружньої компанії! Нечупара підійшла ближче й попросила у звіряток дозволу брати участь у їхніх розвагах. Друзі спершу перезирнулися, трохи покрутили носиками, та все ж дозволили Поросяті веселитися з ними.

Досхочу награвшись, веселе товариство зголодніло. Тоді Зайчик запросив усіх до себе в гості та запропонував попити чаю з варенням. Всі зраділи такому запрошенню й подалися до річки, щоб причепуритися. Білочка чистила хвостик і лапки, Зайчик - вушка та мордочку, а Їжачок мив водичкою голочки, на які під час гри нанизалося безліч сухого листя та зеленої трави. Поросятко стояло осторонь і тільки дивилося, бо воно не звикло бути чистим. Звіряткам це не сподобалося й вони підвели нового друга до води, щоб показати, скільки на ньому бруду.

Побачивши своє відображення у воді, Поросятко дуже засоромилося, що воно таке нечупарне. Швидко залізши в річку, Свинка стала ретельно відмивати боки і щічки, фиркати носиком, махати лапками, теліпати хвостиком, позбуваючись смердючого бруду. Через кілька хвилин з води виглядало рожевощоке, чистеньке, усміхнене Поросятко! Звірятка були в захваті від такої краси! Коли сонячне проміння добре висушило чепурунчиків, всі подалися до Зайчика на гостину.

З того часу Поросятко має багато друзів, з ним усі хочуть приятелювати і запрошують брати участь в різних цікавих іграх! А воно вже звикло щодня чистити зубки, вмиватися пахучим милом і бути завжди охайним.

День Соборності України

22 Січня відзначається День соборності України – свято на згадку про об’єднання УНР та ЗУНР в єдину неподільну Україну. Живим ланцюгом у 1919 році українці засвідчили своє прагнення мати власну вільну і єдину державу. Це підтвердили так званим актом злуки.

В наш час цей день – нагадування кожному українцеві про важливість єдності в суспільстві, про те, що ми єдиний народ, у якому куточку великої України не проживали б. а коли точаться бої за територіальну цілісність держави, то це свято набуває особливого змісту. Тому й варто говорити про нього всім – і дорослим, і дітям.

У бібліотеці опорного закладу розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «З Україною в серці», на якій читачі можуть знайти книги з історії України, а також цікаву літературу про природу, мистецтво та видатних людей різних часів.

Бібліотекар Гайдаш Г. П. також взяла участь у міських заходах з нагоди Дня соборності , які відбувалися біля пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Фотопоезія

Наприкінці лютого в читальній залі шкільної бібліотеки відбувся дещо незвичний урок природознавства з учнями 5-А класу. Чому урок природознавства в бібліотеці? - Бо ж ми гортали сторінки фотопоетичного календаря Галини Вовченко.

Діти не тільки дізналися про творчість відомої полтавської поетеси, а й у кожному її вірші й на кожному фото простежували зміни пір року, спостерігали за явищами, які відбуваються в природі та як вони відображаються на настрої творчої людини.

Тож бібліотека – місце, де можна цікаво та змістовно провести будь-який урок. Головне – відкривати для себе нові сторінки великої книги Життя!

Книгоманія

22 Березня в Зіньківській районній бібліотеці для дітей відбувся І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2017».

Переможці шкільного етапу конкурсу – учениці 6-х класів Конотоп Софія, Єрмоленко Аня, Тесля Юлія та Демченко Юлія - взяли участь у змаганні юних читачів. Дівчата, як і всі конкурсанти, презентували свою улюблену книгу, подавали на огляд журі читацькі щоденники та брали участь у вікторині на ерудицію.

За підсумками ІІ етапу конкурсу «Книгоманія-2017», І місце в районі виборола учениця 6-А класу опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області» Конотоп Софія, а учениця 6-Б класу Демченко Юлія отримала диплом ІІІ ступеня.

Конотоп Софія 25 квітня буде представляти Зіньківський район на ІІІ (обласному) етапі конкурсу.

Вітаємо найактивніших читачів шкільної бібліотеки й бажаємо їм подальших успіхів!

/Files/images/фотопоезія 2.JPG

Долоньки з побажаннями

Протягом січня 2017 року шкільна бібліотека проводила акцію «Долоньки з побажаннями», у межах якої учні 5-8-х класів намалювали малюнки та підписали їх побажаннями для українських воїнів. Найактивнішими учасниками акції стали учні 5-Б та 8-А класів.

Обов’язковим елементом малюнка була дитяча долонька, яку діти з нашої мирної території ніби простягають бійцям на знак підтримки.

Найпоширенішим дитячим побажанням було повернення бійців додому з Миром, а це означає, що діти вірять у повернення Миру в кожний куточок України й не залишаються байдужими до ситуації на Сході.

/Files/images/долоньки1.jpg

День поезії

21 Березня – Всесвітній День поезії. З цієї нагоди для учнів 4-Б класу було проведено бібліотечний урок. Діти відкривали для себе імена поетів-земляків, як тих, що увійшли до золотого фонду української літератури, так і сучасних митців.

Імена Миколи Зерова, Григорія Тютюнника, Ольги Кондратенко, Світлани Козаченко, Ірини Жук, Тетяни Кльокти, Галини Редчук, Володимира Тарасенка тепер не будуть для четвертокласників порожнім звуком. Вони знають, який талант мають ці особистості.

Особливу увагу звернули на те, що ми розглянули творчість поетів минулого часу й сучасних авторів. Обговорили, чим схожі й чим відрізняються їхні поетичні доробки та стилі творчості.

Учні також дізналися про діяльність літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» та книги місцевих авторів, які можна прочитати у шкільній бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 1389

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.