Шкільне лісництво

Одним зі стратегічних завдань освіти є формування покоління з новим світоглядом, високим рівнем екологічних знань. Екологічна культура має стати необхідною складовою виховання і мірилом практичних дій кожної людини у сфері природокористування, певною запорукою порятунку довкілля.

Реалізація цих завдань і є одним із пріоритетних напрямків роботи педагогічного та учнівського колективів Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1.

Залучення школярів до охорони природи відбувається через шкільне лісництво.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (4).jpg

Шкільне лісництво – це добровільне об’єднання шкільної молоді, яке створюється з метою здобуття учнями теоретичних і практичних знань з основ лісівництва, дослідницької роботи, екологічного виховання та організації змістовного дозвілля на базі лісництв лісогосподарських підприємств.

Шкільне лісництво створюється на базі середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів різних типів, позашкільних навчальних установ (постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.1993 року №660).

Шкільне лісництво може бути стартовим майданчиком для проведення різних форм природоохоронної роботи в школах: створення екологічних стежок, проведення спостережень, екскурсій, експедицій, походів.

Мета створення шкільного лісництва – плекати у дітей дбайливе ставлення до природи, розширювати і поглиблювати знання у галузі природничих наук, формувати практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (5).jpg

Програма, за якою працює шкільне лісництво ЗСШ № 1, поєднує теоретичні заняття з практичною діяльністю. Юні лісівники під керівництвом учителя географії Ковальова С.М. та вчителів біології Коваленко В.В. та Загорулько О.С. збирають насіння дерев та кущів, лікарські рослини, створюють шкілки, в яких вирощують посадковий матеріал, висаджують ліс та доглядають за ним, вчаться застосовувати біологічні методи боротьби із шкідниками лісу. Школярі насаджують дерева на схилах ярів, берегах ставків і річок, ведуть облік рослин і тварин, беруть їх під свою охорону, виготовляють і розвішують шпаківні та годівниці для птахів, влаштовують підгодівлю тварин взимку, проводять дослідницьку роботу, а також займаються науково-дослідницькою роботою з вивчення біологічних особливостей лісових дерев і чагарників, трав’янистих рослин, представників тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів занесених до Червоної книги України.

До створення шкільного лісництва доклав чималих зусиль Зіньківський лісгосп на чолі з лісничим, депутатом районної ради Гришком Іваном Івановичем, закупив навчальні стенди для кабінету біології, а також були запроваджені активні форми співпраці школи й лісгоспу.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (3).jpg

В школі створений зразковий «європейський кабінет «Лісництва з основами екології», де розміщені різні експозиції, учнівські роботи, гербарії, колекції лісових порід, тощо.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (1).jpg

Лісівники району покладають великі надії на учнівське лісництво і вважають наших вихованців своїми помічниками й надійною зміною. Адже Зіньківщина дуже мальовнича, тут є чому повчитися, є задля кого і чого працювати.

/Files/images/novini_2015-2016/023.jpg

Бережімо ліси, дбаймо про їх майбуття. Вони – наші захисники і найвірніші друзі, безцінний скарб України.

Пропонуємо переглянути новини, які стосуються роботи нашого шкільного лісництва:

1. Відкриття шкільного лісництва

2. Результати обласних МАН

3. "Екологічний патруль" 2016

4. Результати обласних олімпіад

5. Саджаю ліс!

6. „Відтворимо ліси разом”

7. Наше озеленення

8. Поїздка активу шкільного лісництва

9. "Як першаки озелененнями школи займалися"

10. Урок-зустріч з Гришком І.І.

Кiлькiсть переглядiв: 312

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.