ПРОСТІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПОВОДЖЕННЯ

/Files/images/2023/безпека_1.png /Files/images/2023/безпека_2.png

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ У ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ

/Files/images/rzn_rozdli/2020/6049f27859219306670593.jpg
ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ДОДАТКОВИХ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ В СЕРЕДОВИЩІ ДІТЕЙ ТА ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ БАТЬКІВ
Завантажити документ...
https://mon.gov.ua/ua/news/bezpeka-ditej-u-cifrovomu-prostori-mon-nadaye-rekomendaciyi-dlya-pedagogichnih-pracivnikiv-ta-batkiv
/Files/images/rzn_rozdli/2020/Алгоритм.png
/Files/images/rzn_rozdli/2020/Поради.png
/Files/images/rzn_rozdli/2020/ДІЯ.png
Безпека дітей в інтернеті. Вступне слово Марії Єфросініної
Захист дітей онлайн під час карантину. Мінцифра презентувала інструкцію з порадами для батьків
Онлайн-посібник доступний за посиланням

Практично кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету. Хтось знає, хтось здогадується, а хтось уже стикався з проблемами безпеки власного комп'ютера й особистої інформації. Уся ця загроза виходить із Мережі, так що слід дотримуватися кількох правил безпеки.

1. Перш за все, слід установити на свій комп'ютер необхідний захист, а саме антивірусне програмне забезпечення відомого виробника. Його необхідно регулярно оновлювати, про що забувати не слід.

2. Дуже важливо намагатися не розміщувати в мережі особисту інформацію, таку як ваше ім'я, адреса, телефони тощо.

3. Ніколи не відповідайте на спам.

4. Не відкривайте і не запускайте файлів або програм, які прислали вам невідомі люди. У них може міститися що завгодно, й у більшості випадків це віруси.

5. Якщо навіть від ваших знайомих приходять підозрілі повідомлення, не відповідайте і не відкривайте їх, оскільки їхні сторінки можуть бути зламані й використані шахраями. Це дуже поширене явище.

6. Важливо не зберігати свої паролі на комп'ютері. Краще використовуйте для цього зовнішні носії, тобто той же звичайний папір або блокнот, або ж зберігайте їх у спеціальних програмах, захищених від зламування.

7. Не виконуйте жодних дій, яких вимагають повідомлення, отримані від невідомих користувачів на вашу електронну пошту. Нічого хорошого від таких вимог не чекайте.

Джерело: Geos-inform.com

ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ ТА Інтернет-ЕТИКИ
ДЛЯ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ

Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли в мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

Зустрічі в реальному житті із знайомими з інтернет-спілкування не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними в електронному спілкуванні та при реальній зустрічі. Якщо ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків і нехай вони підуть на першу зустріч разом із вами.

Не відкривайте листів електронної пошти, файлів або Web-сторінок, отриманих від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

Нікому не давайте своїх паролів, за виключенням дорослих із вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно й безпечно в Мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч із вами батьки.

Завжди будьте ввічливими в електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

В електронних листах не застосовуйте тексту, набраного у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ, - це сприймається в Мережі як крик і може прикро вразити вашого співрозмовника.

Не надсилайте в листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

Не розсилайте листів із будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам" і звичайно засмучує користувачів Мережі.

Завжди поводьтеся в Мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Кiлькiсть переглядiв: 997

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.