День Соборності України

22 Січня відзначається День соборності України – свято на згадку про об’єднання УНР та ЗУНР в єдину неподільну Україну. Живим ланцюгом у 1919 році українці засвідчили своє прагнення мати власну вільну і єдину державу. Це підтвердили так званим актом злуки.

В наш час цей день – нагадування кожному українцеві про важливість єдності в суспільстві, про те, що ми єдиний народ, у якому куточку великої України не проживали б. а коли точаться бої за територіальну цілісність держави, то це свято набуває особливого змісту. Тому й варто говорити про нього всім – і дорослим, і дітям.

У бібліотеці опорного закладу розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «З Україною в серці», на якій читачі можуть знайти книги з історії України, а також цікаву літературу про природу, мистецтво та видатних людей різних часів.

Бібліотекар Гайдаш Г. П. також взяла участь у міських заходах з нагоди Дня соборності , які відбувалися біля пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Фотопоезія

Наприкінці лютого в читальній залі шкільної бібліотеки відбувся дещо незвичний урок природознавства з учнями 5-А класу. Чому урок природознавства в бібліотеці? - Бо ж ми гортали сторінки фотопоетичного календаря Галини Вовченко.

Діти не тільки дізналися про творчість відомої полтавської поетеси, а й у кожному її вірші й на кожному фото простежували зміни пір року, спостерігали за явищами, які відбуваються в природі та як вони відображаються на настрої творчої людини.

Тож бібліотека – місце, де можна цікаво та змістовно провести будь-який урок. Головне – відкривати для себе нові сторінки великої книги Життя!

Книгоманія

22 Березня в Зіньківській районній бібліотеці для дітей відбувся І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2017».

Переможці шкільного етапу конкурсу – учениці 6-х класів Конотоп Софія, Єрмоленко Аня, Тесля Юлія та Демченко Юлія - взяли участь у змаганні юних читачів. Дівчата, як і всі конкурсанти, презентували свою улюблену книгу, подавали на огляд журі читацькі щоденники та брали участь у вікторині на ерудицію.

За підсумками ІІ етапу конкурсу «Книгоманія-2017», І місце в районі виборола учениця 6-А класу опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області» Конотоп Софія, а учениця 6-Б класу Демченко Юлія отримала диплом ІІІ ступеня.

Конотоп Софія 25 квітня буде представляти Зіньківський район на ІІІ (обласному) етапі конкурсу.

Вітаємо найактивніших читачів шкільної бібліотеки й бажаємо їм подальших успіхів!

/Files/images/фотопоезія 2.JPG

Долоньки з побажаннями

Протягом січня 2017 року шкільна бібліотека проводила акцію «Долоньки з побажаннями», у межах якої учні 5-8-х класів намалювали малюнки та підписали їх побажаннями для українських воїнів. Найактивнішими учасниками акції стали учні 5-Б та 8-А класів.

Обов’язковим елементом малюнка була дитяча долонька, яку діти з нашої мирної території ніби простягають бійцям на знак підтримки.

Найпоширенішим дитячим побажанням було повернення бійців додому з Миром, а це означає, що діти вірять у повернення Миру в кожний куточок України й не залишаються байдужими до ситуації на Сході.

/Files/images/долоньки1.jpg

День поезії

21 Березня – Всесвітній День поезії. З цієї нагоди для учнів 4-Б класу було проведено бібліотечний урок. Діти відкривали для себе імена поетів-земляків, як тих, що увійшли до золотого фонду української літератури, так і сучасних митців.

Імена Миколи Зерова, Григорія Тютюнника, Ольги Кондратенко, Світлани Козаченко, Ірини Жук, Тетяни Кльокти, Галини Редчук, Володимира Тарасенка тепер не будуть для четвертокласників порожнім звуком. Вони знають, який талант мають ці особистості.

Особливу увагу звернули на те, що ми розглянули творчість поетів минулого часу й сучасних авторів. Обговорили, чим схожі й чим відрізняються їхні поетичні доробки та стилі творчості.

Учні також дізналися про діяльність літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» та книги місцевих авторів, які можна прочитати у шкільній бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.