Всесвітній день поезії

21 березня з нагоди Всесвітнього дня поезії бібліотекар та та учасники Рою "Характерники" провели зустріч із місцевим поетом Григорієм Крутьком.

Звучали ліричні, гуморестичні та патріотичні твори автора.

Ті, що вчать берегти книгу

17 квітня на базі Опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1» відбулося чергове засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів.

Для працівників освітніх книгозбірень району вчитель Опорного закладу О. А. Олефір презентувала методичний посібник «Інноваційна діяльність учителя під час вивчення творчості Григора Тютюнника у школі». Ольга Анатоліївна не тільки розповіла про історію створення посібника, а й розкрила його зміст – розробки уроків для різних вікових категорій учнів та сценарії виховних заходів. І скрізь присутня всеосяжна щирість слова нашого земляка Григора Тютюнника з його колоритними образами, цікавими деталями та дивовижним талантом вічної любові.

Бібліотекар Великопавлівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Н. Л. Калатура підготувала для колег цікавий майстер-клас за темою: «Тиждень дитячої книги в шкільній бібліотеці: цікаве та ефективне проведення». В ході майстер-класу відбулася презентація досвіду роботи Наталії Леонідівни, а також всі взяли участь у практичних заняттях «Літературний день», «Рукотворна краса під час роботи з книгою», «З картини - до книги». Останнє заняття супроводжувалося виставкою картин Н. Калатури.

На завершення всі школи отримали презентований методичний посібник, здобули цікавий досвід практичної роботи, а головне – залишали приміщення Опорного закладу з гарним настроєм.

Гайдаш Ганна Петрівна,

голлова РМО шкільних бібліотекарів,

бібліотекар Опорного закладу «ЗСШ І-ІІІ ст№1»

Героям Небесної Сотні

20 лютого учні 9-Б класу разом із класним керівником Бойко О. І. відвідали бібліотечний урок пам’яті, присвячений героям Небесної сотні. Бібліотекар Гайдаш Г. П. запропонувала перегляд презентації з фрагнеттами тематичних відео та музичних номерів, які ілюструють події п’ятирічної давності. У класі також було розгорнуто книжково-ілюстративну виставку, на якій представлено книги патріотичного змісту з фондів шкільної бібліотеки. На завершення бібліотекар рекомендувала ці видання дев’ятикласникам.

На вічному шляху до Шевченка

12 Березня до актової зали Зіньківського опорного закладу поспішали учні 5-9 класів. Там проводилася бібліотечна година «На струні Тарасового слова», присвячена 205 річниці від Дня народження Т. Г. Шевченка.

Крім відеопрезентації, огляду книжково-ілюстративної виставки «Голос із безсмертя», на глядачів чекала справжня родзинка заходу – конкурс декламаторів.

Його переможцями стали:

Макушина Аліна, 9-А клас – Ім

Падун Діана, 10-А клас – ІІм

Кривобік Марина,8-А клас – ІІм

Конотоп Софія, 8-Б клас – ІІІм

Івахненко Денис, 5-Б клас, Ім

Колісник Анастасія, 6-А клас – ІІм

Наврузова Жасмин, 7-А клас – ІІм

Манойло Іванна, 5-А клас – ІІІм

Яненко вікторія, 6-Б клас – ІІІм

Дев’ятова Вікторія, 5-Б клас – ІІІм

Захід підготовлено та проведено бібліотекарем опорного закладу Гайдаш Г. П. у тісній співпраці з учителями-філологами Козаченко С. М., БойкоО. І., Олефір О. А. та Мищенко А. І.

На вічному шляху до Шевченка учні, як справжні патріоти України, згадали його пророчі слова: «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…»

Кращий читач Зіньківщини

/Files/images/P4123543.JPG

12 квітня в районній дитячій бібліотеці відбувся конкурс "Кращий читач Зіньківщини-2019", в якому учениця опорного закладу Анастасія Шамардіна отримала перше місце.

На зустрічі з Ганною Дениско

/Files/images/P3143465.JPG

Днями група учнів опорного закладу разом із бібліотекарем Гайдаш Г. П. та вчителем української мови та літератури Козаченко С. М. відвідали творчу зустріч із заслуженим журналістом України, поетесою Ганною Дениско (Антипович) у центральній районній бібліотеці ім. В. Г. Короленка. Безліч цікавих розповідей із життя знаної землячки, фрагменти її публіцистичних творів, поетичні перлини – все відкривало неосяжну душу Ганни Іванівни.

Зустріч була присвячена ювілею знаної землячки – цього року Ганні Дениско виповнилося 70 років. Тому в залі звучали численні привітання від земляків. Серед них свої побажання адресували й бібліотекар опорного закладу, голова літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» Г. П. Гайдаш, і вчитель опорного закладу, місцева поетеса С. М. Козаченко. На згадку подарували аудіокнигу «Поетичний дивосвіт Зіньківщини», а в дарунок від гості отримали її книги для шкільної книгозбірні.

Участь в обласному конкурсі дитячої казки

Учні опорного закладу взяли участь в обласному конкурсі дитячої казки, який проводить ОЦЕВУМ. Найактивнішими учасниками шкільного етапу цього творчого змагання були учні 4-Б класу (класовод Понежа В. І.). варто відзначити роботи Дмитрусь Владислави, Дзюби Вікторії, Корольової Каріни.

А казка Легунова Станіслава «Нечупара» продовжить змагання на обласному етапі. Бажаємо успіхів талановитим дітям і віримо в їхнє творче зростання!

Станіслав Легунов

Нечупара

Жило на світі маленьке Поросятко. Все у нього було добре, але мало воно одну велику проблему – у нього не було друзів. Ніхто не хотів із ним гратися, не приймав до свого веселого гурту… А все тому, що Поросятко ніколи не купалося і від того стало дуже-дуже брудним та смердючим.

Якось прогулюючись до лісу, Поросятко побачило, як весело гралися на галявині Білочка, Зайчик та Їжачок. Йому страшенно схотілося до них приєднатися, щоб так само весело гасати по траві, дзвінко сміятися і відчувати себе частинкою дружньої компанії! Нечупара підійшла ближче й попросила у звіряток дозволу брати участь у їхніх розвагах. Друзі спершу перезирнулися, трохи покрутили носиками, та все ж дозволили Поросяті веселитися з ними.

Досхочу награвшись, веселе товариство зголодніло. Тоді Зайчик запросив усіх до себе в гості та запропонував попити чаю з варенням. Всі зраділи такому запрошенню й подалися до річки, щоб причепуритися. Білочка чистила хвостик і лапки, Зайчик - вушка та мордочку, а Їжачок мив водичкою голочки, на які під час гри нанизалося безліч сухого листя та зеленої трави. Поросятко стояло осторонь і тільки дивилося, бо воно не звикло бути чистим. Звіряткам це не сподобалося й вони підвели нового друга до води, щоб показати, скільки на ньому бруду.

Побачивши своє відображення у воді, Поросятко дуже засоромилося, що воно таке нечупарне. Швидко залізши в річку, Свинка стала ретельно відмивати боки і щічки, фиркати носиком, махати лапками, теліпати хвостиком, позбуваючись смердючого бруду. Через кілька хвилин з води виглядало рожевощоке, чистеньке, усміхнене Поросятко! Звірятка були в захваті від такої краси! Коли сонячне проміння добре висушило чепурунчиків, всі подалися до Зайчика на гостину.

З того часу Поросятко має багато друзів, з ним усі хочуть приятелювати і запрошують брати участь в різних цікавих іграх! А воно вже звикло щодня чистити зубки, вмиватися пахучим милом і бути завжди охайним.

День Соборності України

22 Січня відзначається День соборності України – свято на згадку про об’єднання УНР та ЗУНР в єдину неподільну Україну. Живим ланцюгом у 1919 році українці засвідчили своє прагнення мати власну вільну і єдину державу. Це підтвердили так званим актом злуки.

В наш час цей день – нагадування кожному українцеві про важливість єдності в суспільстві, про те, що ми єдиний народ, у якому куточку великої України не проживали б. а коли точаться бої за територіальну цілісність держави, то це свято набуває особливого змісту. Тому й варто говорити про нього всім – і дорослим, і дітям.

У бібліотеці опорного закладу розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «З Україною в серці», на якій читачі можуть знайти книги з історії України, а також цікаву літературу про природу, мистецтво та видатних людей різних часів.

Бібліотекар Гайдаш Г. П. також взяла участь у міських заходах з нагоди Дня соборності , які відбувалися біля пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Фотопоезія

Наприкінці лютого в читальній залі шкільної бібліотеки відбувся дещо незвичний урок природознавства з учнями 5-А класу. Чому урок природознавства в бібліотеці? - Бо ж ми гортали сторінки фотопоетичного календаря Галини Вовченко.

Діти не тільки дізналися про творчість відомої полтавської поетеси, а й у кожному її вірші й на кожному фото простежували зміни пір року, спостерігали за явищами, які відбуваються в природі та як вони відображаються на настрої творчої людини.

Тож бібліотека – місце, де можна цікаво та змістовно провести будь-який урок. Головне – відкривати для себе нові сторінки великої книги Життя!

Книгоманія

22 Березня в Зіньківській районній бібліотеці для дітей відбувся І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2017».

Переможці шкільного етапу конкурсу – учениці 6-х класів Конотоп Софія, Єрмоленко Аня, Тесля Юлія та Демченко Юлія - взяли участь у змаганні юних читачів. Дівчата, як і всі конкурсанти, презентували свою улюблену книгу, подавали на огляд журі читацькі щоденники та брали участь у вікторині на ерудицію.

За підсумками ІІ етапу конкурсу «Книгоманія-2017», І місце в районі виборола учениця 6-А класу опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області» Конотоп Софія, а учениця 6-Б класу Демченко Юлія отримала диплом ІІІ ступеня.

Конотоп Софія 25 квітня буде представляти Зіньківський район на ІІІ (обласному) етапі конкурсу.

Вітаємо найактивніших читачів шкільної бібліотеки й бажаємо їм подальших успіхів!

/Files/images/фотопоезія 2.JPG

Долоньки з побажаннями

Протягом січня 2017 року шкільна бібліотека проводила акцію «Долоньки з побажаннями», у межах якої учні 5-8-х класів намалювали малюнки та підписали їх побажаннями для українських воїнів. Найактивнішими учасниками акції стали учні 5-Б та 8-А класів.

Обов’язковим елементом малюнка була дитяча долонька, яку діти з нашої мирної території ніби простягають бійцям на знак підтримки.

Найпоширенішим дитячим побажанням було повернення бійців додому з Миром, а це означає, що діти вірять у повернення Миру в кожний куточок України й не залишаються байдужими до ситуації на Сході.

/Files/images/долоньки1.jpg

День поезії

21 Березня – Всесвітній День поезії. З цієї нагоди для учнів 4-Б класу було проведено бібліотечний урок. Діти відкривали для себе імена поетів-земляків, як тих, що увійшли до золотого фонду української літератури, так і сучасних митців.

Імена Миколи Зерова, Григорія Тютюнника, Ольги Кондратенко, Світлани Козаченко, Ірини Жук, Тетяни Кльокти, Галини Редчук, Володимира Тарасенка тепер не будуть для четвертокласників порожнім звуком. Вони знають, який талант мають ці особистості.

Особливу увагу звернули на те, що ми розглянули творчість поетів минулого часу й сучасних авторів. Обговорили, чим схожі й чим відрізняються їхні поетичні доробки та стилі творчості.

Учні також дізналися про діяльність літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» та книги місцевих авторів, які можна прочитати у шкільній бібліотеці.

Кiлькiсть переглядiв: 316

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.